Pomembna zmaga Trboveljskih rokometašev

V Trbovljah sta se na derbiju 22. kroga 2.DRL pomerili ekipi Rudarja in Črnomlja, moštvi, ki se borita za napredovanje v višji rang tekmovanja. Obračun ekip z vrha prvenstvene lestvice so dobili domači knapi in se tako oddolžili Črnomlju za poraz v jesenskem delu prvenstva. Rudarji so tekmo začeli odločno v obrambi in si hitro priigrali nekaj zadetkov prednosti. Do konca prvega polčasa so domači rokometaši stopnjevali tempo svoje igre in popolnoma nadigrali goste, rezultat polčasa 20:13. Gledalci na tribunah so uživali v najboljši predstavi Rudarja v tej sezoni.

Po odmoru so domači nadaljevali v silovitem tempu, si priigrali osem zadetkov prednosti in tekma je bila v 40. minuti praktično odločena. Do konca tekme so gostje uspeli nekoliko ublažiti rezultat, kaj več pa jim motivirani in razpoloženi rokometaši Rudarja niso dovolili. V naslednjem krogu čaka Rudar gostovanje v Kopru pri vodilni ekipi in s takšnim pristopom se nam obeta derbi vreden svojega naziva.

Matija Kozinc se je pridružil klubu igralcev, ki so petdesetkrat oblekli dres RD Rudarja. Čestitke.

22. krog 2.DRL RD Rudar – RK Črnomelj 33:28 (20:13)

Trbovlje, 29.03.2014, dvorana Polaj,  120 gledalcev. Sodnika Nikolič in Štern.

RD Rudar: Škrabar, Radulovič, Gjerek N., Strmljan 1, Ravkič 4, Habjan 12 (6), Jukič 1, Kozinc 2, Izlakar, Frece, Polanec 3, Grošelj 8, Pišek, Žagar 2.

Trener Dragan Babovič.

RK Črnomelj: Aupič, Bagarič, Bahor J. 2 (1), Mihelič 3, Pezdirc, Weiss, Malerič 2, Gorše, Ogulin 4 (2), Bahor K. 2, Stariha 6 (1), Hudelja, Dokl 3, Slobodnik 3, Tomec 3, Slemenšek.