Odličen nastop RD Rudar na velikonočnem turnirju v Kopru

Med velikonočnimi prazniki, natančneje med 25. in 27. marcem, se je v Kopru odvijal mednarodni velikonočni turnir 3. Koper Handball Cup. Turnirja sta se udeležili tudi ekipi RD Rudar, in sicer ekipa SDB in ekipa MDB. Obe ekipi sta odlično nastopili na turnirju ter se z dobrimi predstavami na koncu uvrstili na končno 3. oziroma 5.-6. mesto.
Pri letniku 2002 in mlajši (SDB) so se turnirja udeležili: Jošt Naglav, Nik Jager, Luka Markošek, Nejc Sardinšek, Nejc Urdih, Andraž Matic Skvarč, Luka Petek, Nejc Pistotnik, Jernej Kink, Nejc Žagar, Domen Leskovšek, Lin Maselj, Gašper Nemet, Žiga Božič in Črt Drobnič, pod vodstvom trenerja Jake Kešeta. Nastopali so v skupini A, kjer so nastopile tudi ekipe MRK Opatija (Cro), RK Split (Cro), RD Izola (Slo) in RK Maribor Branik (Slo).
Pri letniku 2004 in mlajši (MDB) so se turnirja udeležili: Matija Omahen, Blaž Kaluder, Andraž Stanič, Jasmin Škrgič, Matjaž Barovič, Enej Pleša, Tim Doma, Vid Jager, Adis Kobinović, Vid Oražem, Marko Milinovič, Jaka Kogovšek, pod vodstvom trenerja Uroša Drobniča. Nastopali so v skupini B, kjer so nastopile tudi ekipe Feldkirch (Aut), RK Matalac (Cro) in RD Koper 2013 (Slo).
V petek so se rokometaši zbrali na Partizanu in se s skupnim avtobusom odpravili proti Kopru, kjer so se najprej nastanili v Hotelu Pristan v Kopru, ki je le streljaj stran od Luke Koper in na drugi strani od Dvorane Bonifika. Za ekipo mlajših dečkov je bila to prva tovrstna izkušnja, saj prvo leto tekmujejo in nastopajo kot tekmovalna selekcija. Po nastanitvi so se mlajši dečki odpravili že na prvo srečanje, ki so ga imeli uvodni dan. Seveda so odšli starejši dečki zraven in glasno navijali za mlajše rokometaše. Mlajši dečki so premagali ekipo RK Metalac iz Hrvaške in se veselili prvega uspeha na turnirju.
V soboto so imeli mlajši dečki še dve tekmi v skupinskem delu tekmovanja in obe zmagali ter se kot prvouvrščena ekipa skupine B uvrstili v nadaljnje tekmovanje. V izločilnih bojih so v nedeljo naleteli na drugouvrščeno ekipo skupine A, in sicer ekipo RK Maribor Branik. To tekmo so žal izgubili in se tako borili za razvrstitev od 5. do 8. mesta. V tekmi za 5.-6. mesto so zopet odigrali tekmo proti RD Koper 2013, jih zopet premagali in potrdili odlično uvrstitev na svojem prvem turnirju.
SDB so s tekmovanje pričeli v soboto, kjer so v prvi tekmi proti ekipi RK Split iztržili neodločen rezultat, a v naslednjih tekmah stopili na plin in zabeležili dve zmagi. V nedeljo so se v jutranjih urah z ekipo RD Izola neposredno pomerili za prvo mesto skupine, ki je bila dotlej še neporažena. Žal so srečanje izgubili in osvojili končno 2. mesto v skupini. Glede na to, da so bile ekipe v tej kategoriji razvrščene v dve skupini, je to v nadaljevanju pomenilo že neposreden boj za 3. mesto. Nasproti jim je stala ekipa DRŠAM (RK Slovenj Gradec), ki so jo v napeti končnici in s pomočjo številnih navijačev uspeli premagati z rezultatom 16:15. Tako so se lahko veselili osvojitve 3. mesta na turnirju.
Rezultati SDB (2002) na turnirju v Kopru:
Datum
|
Ura
|
Igrišče
|
Ekipa1
|
Ekipa2
|
Rezultat
|
26.3.2016
|
12:30
|
Izola
|
RD RUDAR
|
RK SPLIT
|
17:17
|
26.3.2016
|
16:30
|
Izola
|
RD RUDAR
|
RK Maribor Branik
|
16:9
|
26.3.2016
|
17:50
|
Izola
|
MRK OPATIJA
|
RD RUDAR
|
14:22
|
27.3.2016
|
8:40
|
Ekoefekt
|
RD IZOLA
|
RD RUDAR
|
17:11
|
27.3.2016
|
16:40
|
Ekoefekt
|
RD RUDAR
|
DRŠAM
|
16:15
|
Rezultati MDB (2004) na turnirju v Kopru:
Datum
|
Ura
|
Igrišče
|
Ekipa1
|
Ekipa2
|
Rezultat
|
25.3.2016
|
19:05
|
PORCHE Koper 1
|
RK METALAC
|
RD RUDAR
|
16:28
|
26.3.2016
|
8:00
|
PORCHE Koper 2
|
RD KOPER 2013
|
RD RUDAR
|
14:18
|
26.3.2016
|
14:00
|
PORCHE Koper 2
|
FELDKIRCH
|
RD RUDAR
|
14:19
|
27.3.2016
|
8:40
|
PORCHE Koper 2
|
RK Maribor Branik
|
RD RUDAR
|
15:12
|
27.3.2016
|
16:00
|
PORCHE Koper 2
|
RD KOPER 2013
|
RD RUDAR
|
9:15
|
Omeniti velja tudi nastop Jana Hočevarja, ki se je turnirja udeležil kot član reprezentance Slovenije mlajših kadetov (2000). Reprezentanca je nastopala v kategoriji letnika 1999 in gladko osvojila 1. mesto. V skupinskem delu je suvereno osvojila 1. mesto s štirimi zmagami in bila glede na skupine in razvrstitev neposredno uvrščena v finale. Tam so jih čakali člani RK Trimo Trebnje, sicer lanski državni prvaki kategorije 1999, a so jih reprezentantje uspeli premagati z rezultatom 19:23.
Rezultati reprezentance Slovenije mlajših kadetov (2000) na turnirju v Kopru:
Datum
|
Ura
|
Igrišče
|
Ekipa1
|
Ekipa2
|
Rezultat
|
25.3.2016
|
18:00
|
PORCHE Koper 1
|
SLOVENIJA 2000
|
RK Arcont Radgona
|
25:8
|
26.3.2016
|
12:40
|
Hummel
|
PRVI AS
|
SLOVENIJA 2000
|
9:22
|
26.3.2016
|
18:00
|
Ekoefekt
|
ESTENSE FERRARA
|
SLOVENIJA 2000
|
5:28
|
27.3.2016
|
10:40
|
Hummel
|
MRK METALAC
|
SLOVENIJA 2000
|
0:6
|
27.3.2016
|
18:40
|
Hummel
|
RK Trimo Trebnje
|
SLOVENIJA 2000
|
19:23
|
Če za zaključek povzamemo celotno dogajanje, lahko rečemo, da je bil turnir za RD Rudar zelo uspešno zaključen. Fantje so si nabrali veliko novih izkušenj, igralskih, preživljanja časa z ekipo izven igrišč, potovanje z ekipo, spoznavanje mednarodnega rokometa,… Omeniti velja, da so bile tekme odigrane zelo dobro, prav vsi udeleženci turnirja so dobili veliko priložnosti za igranje in jo tudi dobro izkoristili, prav tako ni bilo kakršnihkoli težav tekom dogajanja. Torej končno 3. in 5.-6. mesto sta dobri popotnici za nadaljevanje tekmovanja v državnem prvenstvu. Srečno!