Z vsemi osvojenimi točkami Maks Mausser postal državni prvak v motokrosu

V nedeljo se je na progi v Orehovi vasi končalo letošnje državno prvenstvo v motokrosu. Za Trboveljčana, Maksa Mausserja, je bila sezona odlična, saj je osvojil naslov državnega prvaka v razredu do 65 ccm.

Maks, sicer tudi član Motokros kluba Trbovlje, ni ničesar prepustil naključju. Bil je namreč edini tekmovalec, ki je postal državni prvak z največjim možnim izkupičkom točk. Osvojil jih je 250, kar pomeni, da je na vseh tekmah v obeh vožnjah pripeljal v cilj prvi. Edini letošnji državni prvak, ki bi mu to skoraj uspelo, vendar je imel na tekmi v Šentvidu pri Stični tehnične težave in bil potem diskvalificiran, je bil Laščan Nick Škorja. Nick je sicer prvak v razredu 125 2 takt.

Letošnji naslov državnega prvaka je za Maksa Mausserja že drugi. Pred leti je bil prvak tudi v najšibkejšem, do 50 ccm, razredu.

maks_mausser_motocross

Naslednje leto bo tekmoval na večjem in močnejšem motorju, saj bo prestopil v višjo kategorijo, kjer tekmovalci vozijo do 85 kubične motorje.