Z vnovično zmago rokometaši Rudarja ostajajo na vrhu lestvice

Rokometaši Rudarja z zmago v Sežani ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice tudi po 7. krogu. Domači so držali korak z Rudarjem do 20 minute, v zadnji tretjini prvega polčasa pa so igralci Rudarja strnili svoje vrste in z delnim izidom 8:3 naredili razliko, ki je zadostovala za novo zmago. V drugem polčasu so Trboveljčani rutinirano držali razliko in tekmo mirno pripeljali do konca.

Če si izposodimo Danteja in njegovo Božansko komedijo so sedaj pred igralci Rudarja trije krogi pekla, ki jih bo potrebno ob pomoči Vergila (trener Babovič) prehoditi, kajti zunaj čaka nebo zvezd stalnic.

Naslednjo tekmo Rudar gosti Škofljico (trenutno 4 ekipa prvenstva), nato odhaja k drugouvrščenemu Črnomlju in potem prihaja v dvorano Polaj tretji Koper. Scenarij, kot smo si ga lahko le želeli, nori december pred decembrom. Ekipa Rudarja je ljubiteljem rokometa pripravila tri derbije, ki jih ne smete zamuditi. Fantje potrebujejo vašo glasno podporo in vas pričakujejo v dvorani Polaj.

07. krog 2.DRL RK Mitol Sežana – RD Rudar 25:31 (13:18)

Sežana 16.11.2013, ŠD Sežana, gledalcev. Sodnika Čretnik D. in Turnšek M.

RK Mitol Sežana: Kobal 4, Blažič, Mahmić Semin 2, Krmac 3, Bolčič, Batinič, Konig, Benčina 1, Fičur, Mahmić Seid 4 (2), Višnjevec 2, Cotič 9 (4), Stanonik

Trener Štefan Kocjan

RD Rudar: Škrabar, Radulovič, Strmljan 8 (2), Ravkič 4 (1), Cestnik, Jukič 5, Kozinc 1, Povh, Frece, Polanec, Medved, Grošelj 6, Pišek, Žagar 1, Dobravc 6 (4), Kuhar