Vnovičen uspeh trboveljskih karateistov na turnirju v ČG

V petek, 2. novembra v zgodnjih jutranjih urah, se je na povabilo Karate kluba Pljevlje iz Črne Gore, osem trboveljskih karateistov odpravilo na dolgo pot do največjega mesta na severu Črne gore. Namen potovanja je bil uspešen nastop na mednarodnem karate turnirju »Pljevlja open 2012«.

Na omenjenem turnirju so kot tekmovalci karate kluba Trbovlje nastopili: Husein Tahirovič, Luka Ferlin, Luka Perc, Blaž Hribovšek, Patricija Bukovinski in Almin Salkič. Vodila sta jih trenerja Miha Kovačič in Katja  Simerl.

Na turnirju je nastopilo 465 tekmovalcev iz 39 klubov iz 6 držav. Razen Blaža Hribovška so vsi nastopili v katah. Bronasto medaljo je med člani osvojil Almin Salkič. Med mladinkami je Patricija Bukovinski po treh prepričljivih zmagah, klonila šele v finalu in zasluženo osvojila srebrno medaljo. Drugo medaljo, prav tako srebrno si je prislužila v kategoriji članic. V katah ekipno je nastopila ekipa starejših dečkov v sestavi Tahirovič, Perc, Ferlin in osvojila 2. mesto. V športnih borbah so nastopili štirje Trboveljčani in osvojili dve bronasti medalji. V kategoriji letnikov 1999 do 50kg sta vsak svojo bronasto medaljo osvojila Luka Perc in Luka Ferlin. Prihodnji vikend čaka mlade tekmovalce Karate kluba Trbovlje še zadnja Pokalna tekma Karate zveze Slovenije v tem letu. Začele pa se bodo tudi  priprave za Državno prvenstvo do 21 let, kjer bodo tekmovalci nastopili na podlagi letošnjih rezultatov in perspektivnosti.

V sklopu turnirja so organizatorji obeležili tudi nekaj pomembnih mejnikov: 15. letnico obstoja Karate kluba Potoci ter 35 let dela v karateju »Alfa in omega« karateja v Pljevlji, sestre in brata Slavke Maksimović in Slaviše Papića. Sodelovanje trboveljskih karateistov s tem klubom se je začelo ravno z njima. V teh letih je  sodelovanje preraslo v iskreno prijateljstvo, zato  sta na popoldanski otvoritvi tekmovanja Miha Kovačič in Katja Simerl vsem trem podelila priznanja ter kipec rudarja ter prenesla trboveljske pozdrave. Na koncu so domačim organizatorjem zaželeli dobrodošlico na jubilejnem 40. Mednarodnem turnirju v Trbovljah, 15. decembra letos.