Velik uspeh zasavskih športnikov na svetovnem prvenstvu v Speed badmintonu v Berlinu

Včeraj pozno zvečer se je iz Berlina vrnila slovenska reprezentanca v Speed badmintonu, ki je bila izmed vseh sodelujočih držav najuspešnejša. Osvojili so 4 zlate, 3 srebrne in 2 bronasti medalji.

Trboveljske barve sta zastopala mladinca Jaša Jovan in Jaka Schmit. Jaša je s sotekmovalcem, radečanom Rokom Hudoklinom, v tekmovanju fantov do 18 let osvojil bronasto medaljo. S tem sta opravičila visoko mesto, ki ga zasedata na mednarodni lestvici fantovskih dvojic.

Jaka Schmit pa je svoj prvi nastop na velikih tekmovanjih zaključil v skupini, vendar pa dosegel pri tem tudi eno zmago nad precej starejšim nasprotnikom.

Radečani pa so povsem deklasirali ostale reprezentance na svetovnem prvenstvu. Jasmina Keber je obranila naslov svetovne prvakinje, mladinci pa so »pometli s konkurenco«. Skupaj je slovenska reprezentanca osvojila 8 medalj: