Velik uspeh trboveljčana Jaše Jovana na svetovnem prvenstvu v Crossmintonu v Varšavi

V torek, 4. julija, se je iz Varšave vrnila slovenska reprezentanca v Crossmintonu (prej imenovan speed badminton), ki je bila med najuspešnejšimi sodelujočimi državami. Osvojili so 3 zlate, 2 srebrni in 6 bronastih medalj.

Trboveljske barve je zastopal mladinec Jaša Jovan, sicer član trboveljskega kluba ŠD Speed Trbovlje in dijak tretjega letnika računalniške smeri na Srednji tehniški in poklicni šoli Trbovlje. Jaša je osvojil prvo mesto in s tem naslov svetovnega prvaka v kategoriji fantov do 18 let. S tem in z borbo, vredno zmagovalca, je opravičil visoko mesto, ki ga zaseda na jakostni lestvici Mednarodne crossmintonske zveze. V finalnem dvoboju je po dolgem tekmovalnem dnevu gladko premagal Niko Franka iz Nemčije.