Uspehi trboveljskih speed badmintonistov

S turnirjem svetovne serije v Podčetrtku se je zadnji vikend v januarju začela letošnja sezona mednarodnih tekmovanj v speed badmintonu. Na turnirju se je ponovno izkazal član Športnega društva ŠD Speed Trbovlje, Jaša Jovan. V svoji kategoriji do 14.let je z odlično igro premagal vse tekmece in osvojil zlato odličje. Z zmago je utrdil drugo mesto na svetovni lestvici igralcev v skupini do 14.let.

Dobro se je boril tudi najmlajši član kluba, Jaka Schmit, ki je na svojem prvem turnirju svetovne serije osvojil pohvalno 5. mesto.

V kategoriji nad 40. let je Bojan Jerman osvojil 3.mesto. Dobro so letošnjo sezono začeli tudi ostali naši tekmovalci: Aleš Naraglav, Alen Baumkircher, Silvo Vidmar, Jure Schmit, Jure Jovan.

Na 2. letošnjem turnirju svetovne serije v Budimpešti 16.03.2013, je bil v kategoriji do 14. let ponovno na stopničkah (tokrat tretji) Jaša Jovan. V polfinalu ga je v precej izenačenem dvoboju premagal njegov letošnji največji tekmec iz sosednje Hrvaške Leon Kokotovič.

V starejših kategorijah so se hrabro borili Bojan Jerman, Silvo Vidmar in Jure Jovan v kategoriji 40+, Alen Baumkircher in Jure Schmit pa v kategoriji Open-men. Najvišje se je uspelo uvrstiti Bojanu Jermanu na mesto 8-16.

V mesecu aprilu pa so se naši tekmovalci udeležili dveh mednarodnih turnirjev, v Radečah in Zagrebu. V Radečah je odlično drugo mesto v svoji kategoriji osvojil Bojan Jerman, Alen Baumkircher je bil med moškimi tretji. Aleš Naraglav je v dvojicah z Mihom Avberškom osvojil prvo mesto, takoj za njima pa sta se uvrstila Bojan Jerman in Alen Baumkircher. Jovan Jaša je tokrat igral v skupini do 18.let in osvojil tretje mesto. Jaka Schmit je v svoji skupini do 12.let osvojil odlično 5.mesto. Turnirja se je udeležil tudi naš igralec v kategoriji do 18.let Jan Flis in osvojil 7.mesto.

Tudi z zagrebškega turnirja so naši tekmovalci domov prinesli kar nekaj odličji. Jaka Schmit je bil odličen tretji v skupini do 12.let. Jaša Jovan je ponovno premagal vse tekmece v kategoriji do 14.let. Silvo Vidmar pa je v kategoriji nad 40. let osvojil bronasto medaljo. V kategoriji dvojic do 18. let je Jaša Jovan z Madžarom Cristophom Gerberjem osvojil tretje mesto.

Na vseh turnirjih so se odlično odrezali tudi naši prijatelji iz radeškega speed badminton kluba, z evropsko prvakinjo Jasmino Keber na čelu.

Ob tem bi radi povabili vse, ki jih zanima ta atraktiven šport, da pridejo in si ogledajo turnirje, ki se bodo letos še odvijali v Sloveniji – 10. avgusta v Bohinju, 14. septembra v Trbovljah (kamor ste vsi še posebej vabljeni) in 30. novembra na Ptuju.