Rokometaši Rudarja klonili na Galjevici

Ekipa Rudarja ni izpolnila cilja in na težkem gostovanju na Galjevici doživela četrti poraz v prvenstvu proti solidni ekipi Krim-Olimpija ter si zelo otežila možnosti za napredovanje v višji rang tekmovanja.

Tekmo so bolj odločno začeli domačini, ki so s pridom izkoriščali luknje v statični in mlačni obrambi Rudarja, dosegli 12 zadetkov v prvih 20 minutah in povedli za štiri zadetke. Trener Rudarja Babovič je z menjavami dodobra premešal postavo, ki je ustavila nalet domačinov in z delnim izidom 6:1 v zadnjih 10 minutah obrnila rezultat v korist Rudarja ter na odmor odšla z zadetkom prednosti.

V drugem polčasu je Rudar nadaljeval s podobno igro in držal prednost treh zadetkov do 50 minute, ko so domačini izid izenačili. Rudar si je do 56 minute znova priigral tri zadetke prednosti, vendar se nepopustljivi domačini niso predali in v dramatičnih zadnjih štirih minutah dosegli pet zadetkov in poraz spremenili v pomembno zmago.

13. krog 2.DRL Krim-Olimpija – RD Rudar 33:32 (13:14)

Ljubljana, 24.01.2014, ŠD Krim, 80 gledalcev. Sodnika Brecelj in Deržek

Krim-Olimpija: Kacijan, Vitek, Leskovar 3, Berdajs 3 (2), Tomasovič 2, Ratajec 5, Pogač 5, Prevolnik 5, Biber 2, Pahor 2, Novak 3, Banfi, Žabjek, Malavaič Šemrov, Fajdiga, Bizjak 3

Trener Boštjan Brulec

RD Rudar: Škrabar, Radulovič, Strmljan 8 (2), Ravkič, Habjan 3, Jukič 4 (1), Kozinc 1, Povh, Frece, Medved, Polanec 1, Grošelj 8, Pišek 3, Žagar, Dobravc 4 (1), Stanič