Poročilo četrtfinala Košarkarske rekreativne lige Zasavje – 2. teden

V drugem tednu četrtfinala Košarkarske rekreativne lige Zasavje, smo so ogledali dve zelo zanimivi in izenačeni tekmi.

V prvi tekmi večera, so Šajspoh rangersi premagali ekipo Športnega društva Litus, Barbari/Vulkanizerstvo Šketako pa so maščevali poraz iz rednega dela in premagali veterane Zlatoroga.

Že naslednji čertek, 6.4.2017 sledita obe tekmi polfinala, v katerih se bodo ob 19. uri pomerili prvi nosilci Mair Team in aktualni prvaki Barbari, ob 20.30 pa Oskar Trbovlje in Šajspoh rangersi.

POSNETEK TEKME:

V prvi tekmi večera smo na začetku spremljali čvrsto tekmo in posledično nizek rezultat ob koncu prve četrtine.
V drugi četrtini se je pri Šajspohih razigral hitri Miha Topolšek in svoji ekipi ob polčasu priboril 13 točk prednosti.
V začetku polčasa so Litusi zrežirali povratek, a so pri jim pri zaostanku za 3 točke pošle moči in četrtino so zaključili z zaostankom osmih točk.
Z nekaj vezanimi točkami, so zadnjo četrtino dobro začeli Šajspohi, a litijani še niso rekli zadnje besede. Prebudila sta se Drnovšek in Kolenc, ki sta rezultat ponovno tesno približala. V ključnih napadih Litusa, so igralci storili nekaj “osnovnošolskih” napak, katere so laščani izkoristili in si priigrali polfinale.

BARBARI/VULKANIZERSTVO ŠKETSKO : KK ZLATOROG VETERANI  68 : 57

STRELCI:

Barbari/Vulkanizerstvo Šketako:

Kumberger 15 (2×3), Tušek 15 (2×3), Majes 13 (2×3), Deželak 10, Golotič 8, Tilinger 3, Jorgić 2, Škoberne 2

KK Zlatorog veterani:

Blagotinšek 33 (3×3), Blatnik Ž. 8, Cizej 6, Seme 6 (1×3), Blatnik Z. 4 (1×3)

Drugo tekmo večera sta zaznamovali peto in šesto uvrščena po rednem delu. Že na začetku smo bili priča zelo izenačeni igri, ki se je po prvi četrtini končala z rahlo prednostjo Vulkanizerjev.
Zelo razpoloženi Tomaž Blagotinšek, je za veterane že v prvem polčasu dosegel 19 točk, kar pa ni bilo dovolj, saj so ob polčasu za gumarji zaostajali šest točk.
V zelo napetem drugem polčasu smo gledali igro pobegov in približevanj, vendar so Barbari vseeno uspeli Laščane zadrževati na manjši razliki.
Še najbolj so se jim Laščani približali v sredini zadnje četrtine, a so nato Matija Majes, Blaž Kumberger in Tadej Tušek s štirimi zaporednimi trojkami za Hrastničane razliko zopet povečali, tekmo pripeljali v miren zaključek ekipo pa v polfinale Košarkarske rekreativne lige Zasavje.