Poročilo 9. tedna Košarkarske rekreativne lige Zasavje

1. tekma: 14.1.2016; 19.00
DTV Partizan Rimske toplice 33 : 46 Čudežna dežela
(3 : 11, 12 : 13, 5 : 9, 13 : 13)
Čudežna dežela je po prvih nekaj minutah brez točke hitro začela zadevati in si ob prvi četrtini nabrala visoko prednost 8 točk. Druga četrtina je bila zelo izenačena, v tretji pa so Čudežniki spet nekoliko povečali prednost. Ta je pred zadnjo četrtino znašala 13 točk. Zadnja četrtina je bila, podobno kot druga, povsem izenačena, saj sta obe ekipi dosegli 13 točk. Čudežniki so na koncu slavili s 46 : 33.
Strelci:
DTV Partizan Rimske toplice: Fantinato 19 3×3 (6/8), Vidmar 8 (2/2), Perak 3 (1/4), Firm 2, Siljan 1 (1/2), Lipovšek 0, Lah 0, Vidic 0, Knez 0
Čudežna dežela: Perko 12 2×3, Grešak 9 (3/4), Radak 8 (2/8), Hribšek 7 (3/4), Tominšek 5 (3/4), Vran 3 1×3, Božjak 2, Šimunič 0

2. tekma: 14.1.2016; 20.00
Barbari 37 : 36 Tiferji Laško
(10 : 4, 7 : 12, 8 : 6, 12 : 14)
Barbari so si v prvi četrtini nabrali nekaj prednosti, vendar jo niso uspeli zadržati do polčasa, saj so takrat vodili le še za eno točko. V drugem polčasu pa je bila tekma povsem izenačena vseh 20 minut. Barbari so si ob začetku zadnje četrtine izborili 7 točk prednosti, vendar so jih Tiferji takoj ujeli in prehiteli z delnim izidom 10 : 0. Barbari so ponovno izenačili s trojko Kellnerja. Zadnji dve minuti tekme je sledila serije metanja prostih metov. Tu so bili Barbari natančnejši od Tiferjev. Tekmo so dobili za eno točko.
Strelci:
Barbari: Golotič 10 (6/8), Kellner 10 1×3 (1/2), Kasumović 7 1×3 (0/1), Đombić 5 (1/2), Lazar 3 (3/6), Deželak 2, Kumberger 0, Halzer 0, Tilinger 0
Tiferji Laško: Skok 6 (2/6), Polutnik 6 2×3, Požun 5 (1/2), Zdolšek 5 1×3, Mirt 4, Grešak 3 (1/2), Pipan 3 1×3, Gajšek 2, Požin 2

3. tekma: 14.1.2016; 21.00
KK veterani Zlatorog Laško 53 : 36 ŠD Knapi
(5 : 10, 14 : 5, 16 : 10, 18 : 11)
V prvi četrtini so Knapi hitro dosegli 10 točk in povedli, veterani pa niso uspeli zadevati prostih metov in so v tem delu tekme dosegli le 5 točk. V drugi četrtini se je zgodba povsem obrnila, saj so veterani 12 od 14 točk dosegli iz prostih metov, zgrešili so le enega. Ob polčasu so že vodili z razliko 4 točk. V drugem polčasu so le še stopnjevali svojo igro in tako počasi višali svojo prednost, ki je do konca tekme zrasla na 17 točk.
Strelci:
KK veterani Zlatorog Laško: Blagotinšek 25 (11/13), Seme 13 (5/7), Durnk 11 (5/6), Damiš 2, Sadar 2, Pintar 0
ŠD Knapi: Vidas 12 2×3, Golob 10 (2/2), Lapornik 7 1×3, Rota 4, Dujakovič 3 1×3, Medvešek 0 (0/2), Žagar 0, Hančič 0, Jorgič 0, Arnšek 0, Žagar 0