Poročilo 11. tedna Košarkarske rekreativne lige Zasavje:

1. tekma: 28.1.2016; 19.00
Vulkanizerstvo Šketako 43 : 38 Šajspoh Rangers
(8 : 13, 9 : 10, 13 : 5, 13 : 10)
V prvi četrtini so Rangersi dobro metali iz igre in tako četrtino dobili s 13 proti 8. V drugi četrtini so s podobno igro še nekoliko povišali prednost, po polčasu pa je sledil preobrat. Vulkanizerstvo Šketako je tretjo četrtino dobilo s 13 proti 5 in tako prenost obrnilo v svojo korist. V zadnjem delu tekme so mirno odpeljali tekmo do konca in branili še zadnje odpore Rangersov, s tem pa zmagali svojo četrto tekmo v sezoni.
Strelci:
Vulkanizerstvo Šketako: Brečko 17 2×3 (7/9), Berčon 11 (1/2), Otopal 7 (3/3), Borovšak 6, Čop 2, Škoberne 0
Šajspoh Rangers: Tomašič 13 1×3 (2/3), Požin 11 2×3 (1/1), Drolec 6 2×3, Glažar 3 1×3, Šubej 3 1×3, Kotar 2, Pristovnik 0
2. tekma: 28.1.2016; 20.00
Vulkanizerstvo Šketako 39 : 61 ETV
(19 : 14, 8 : 10, 4 : 8, 8 : 29)
Druga tekma je bila zelo pomembna za obe ekipi, saj je ključnega pomena za uvrstitev obeh ekip (poleg KK veterani Zlatorog Laško) za uvrstitve od tretjega do petega mesta. Igralci Vulkanizerstva Šketako so igrali drugo zaporedno tekmo, saj je bila prejšna prestavljena zaradi odsotnosti igralcev. V prvi četrtini se je poznalo, da so vulkanizerji že ogreti, ETV-jevci pa so še lovili ritem. Četrtini so vulkanizerji dobili s petimi točkami razlike. V drugi četrtini je bila igra izenačena, zato so ob polčasu še vodili za tri točke. Po polčasu pa se je utrujenost vulkanizerjev že močno poznala – na obeh tekmah je igralo le 6 igralcev, zato so močno popustili v igri, ETV pa je pred zadnjo četrtino že vodil za točko. V zadnjem delu tekme so ETV-jevci povsem obrnili igro, saj so četrtino dobili z rezultatom 29 proti 8, kar je na koncu pomenilo zmago za 22 točk razlike. Pri ETV-ju je spet blestel Jasenčič z 29 točkami – v zadnjih treh tekmah dosega povprečno 26 točk na tekmo.
Strelci:
Vulkanizerstvo Šketako: Otopal 12 1×3 (1/1), Škoberne 8 (4/5), Berčon 8, Brečko 6 1×3 (1/2), Čop 3 (1/2), Borovšak 2
ETV: Jasenčič 27 1×3 (8/10), Praznik 10 2×3, Jerin 10, Jere 8 2×3 (2/2), Krznarič 4, Jamšek 2, Drolc 0, Gošte B. 0, Gošte I. 0

3. tekma: 28.1.2016; 21.00
Barbari 46 : 56 Čudežna dežela
(10 : 12, 10 : 8, 7 : 15, 19 : 21)
Zadnja tekma tega tedna je bila verjetno tudi najtežje pričakovana v rednem delu sezone. Spopadli sta se ekipi Barbari in Čudežna dežela, ki sta do te tekme ostali neporaženi, to je pomenilo, da gre zmagovalec te tekme v končnico kot najboljša ekipa rednega dela. Že takoj v prvi četrtini se je videlo, da sta obe ekipi zelo motivirani in si želita zmage. Najprej so koš dosegli Čudežniki, nato pa so Barbari takoj odgovorili z dvema zaporednima košema in tako sta si ekipi vodstvo v prvi četrtini kar nekaj krat zamenjali. Po prvih desetih minutah je Čudežna dežela imela prednost dveh točk. V drugi četrtini je bila igra podobna. Ob dobrih obrambah obeh ekip, si nobena ni uspela priboriti prednosti, zato je bil rezultat ob polčasu izenačen na 20. V tretji četrtini pa so Čudežniki uspeli narediti prednost. Z odlično obrambo Barbarom niso dovolili lahkih košev. Z nekaj osebnimi napakami so Barbare poslali na črto za proste mete, kar se jim je obrestovalo, saj jih niso zadevali. Na drugi strani pa so pametno igrali v napadu in zadeli nekaj trojk ter lahkih košev, tako da so po tretji četrtini vodili z osmimi točkami prednosti. V zadnji četrtini so zadržali razliko do 38. minute, ko so se Barbari uspeli približati na le pet točk. Čudežniki takrat niso popustili in so z zadetim metom in pa uspešnim protinapadom prednost povečali nazaj na 10 točk. S to zmago so si igralci Čudežne dežele zagotovili prvo mesto na lestvici, Barbari pa bodo končnico začeli kot drugi.
Strelci:
Barbari: Golotič 14 (2/6), Džombič 13 1×3, Tilinger 6, Kumberger 4, Lazar 4 (2/4), Kasumovič 3 (1/2), Deželak 2
Čudežna dežela: Božjak 19 2×3 (1/1), Perko 13 1×3 (6/6), Cestnik 11 3×3, Tominšek 5 (1/2), Guzej 4 (2/4), Grešak 4 (2/4), Šimunič 0, Hribšek 0, Vran 0

Prijava/odjava igralcev za sezono 2015/16 NI več mogoča.

Naslednji četrtek, 4.2.2016, bo na sporedu še zadnji teden rednega dela tekmovanja. Vabljeni na ogled tekem na OŠ Trbovlje, od 19.00 dalje!