Poročilo 10. tedna Košarkarske rekreativne lige Zasavje:

1. tekma: 21.1.2016; 19.00
ETV 70 : 48 ŠD Knapi
(13 : 7, 21 : 6, 17 : 15, 19 : 20)
Knapi so tekmo slabo začeli in v prvem polčasu dosegli le 13 točk, med tem ko so jih ETV-jevci dosegli kar 34. V drugem polčasu so Knapi povsem spremenili igro. Tretja in zadnja četrtina sta bili izenačeni, vendar pa Knapi niso uspeli zmanjšati prednosti, ki si jo je ETV nabral v prvem polčasu. Tako je razlika iz prve polovice tekme ostala enaka do konca in ETV je slavil s 70 proti 48. Na tekmi je bil najbolje strelsko razpoložen Jasenčič, ki je dosegel 29 točk.
Strelci:
ETV: Jasenčič 29 2×3 (5/6), Jerin 13 1×3, Štibernik 8 (4/6), Jere 5 1×3 (2/2), Krznarič 4, Praznik 4 1×3 (1/2), Jamšek 3 (3/4), Gošte B. 2 (2/2), Manfredo 2, Tomšič 0, Polič 0, Gošte I. 0
ŠD Knapi: Lapornik 14 1×3 (1/1), Medvešek 13 1×3 (2/4), Žagar 10 2×3 (2/5), Jorgič 5 1×3 (0/2), Vidas 4, Arnšek 2, Rota 0, Dujakovič 0, Žagar 0

2. tekma: 21.1.2016; 20.00
DTV Partizan Rimske toplice 37 : 56 Barbari
(8 : 13, 8 : 14, 6 : 17, 15 : 12)
Barbari so bili v tej tekmi favoriti in tekmo so tudi tako izpeljali. Skozi prve tri četrtine so tekmo odigrali odlično in tako imeli pred zadnjo četrtino kar 22 točk prednosti. V zadnji četrtini so nekoliko popustili, med tem ko je na drugi strani Fantinato zadel kar 4 trojke in s tem so Partizani iz Rimskih toplic dobili zadnjo četrtino s 15 proti 12, vendar to ni bilo dovolj, da bi vplivalo na končni rezultat. S to tekmo so Barbari do zadnjega kola ostali neporaženi, naslednjo tekmo pa igrajo proti prav tako neporaženi Čudežni deželi. Ta tekma bo za obe ekipi zadnja zato bo zelo pomembna, saj bo zmagovalec v izločilne boje odšel na prvem mestu.
Strelci:
DTV Partizan Rimske toplice: Fantinato 19 4×3 (1/1), Karl 8, Knez 5 1×3, Vidmar 4 (2/4), Siljan 1 (1/2), Vidic 0
Barbari: Golotič 16 (2/2), Deželak 11 1×3, Tilinger 9 (3/5), Kellner 7 2×3 (1/2), Kumberger 7 (1/2), Lazar 6 (0/1)

3. tekma: 21.1.2016; 21.00
Tiferji Laško 38 : 42 KK veterani Zlatorog Laško
(11 : 16, 9 : 5, 12 : 10, 6 : 11)
Zadnja tekma v tem tednu je bila najbolj napeta. Veterani iz Laškega so v prvi četrtini nabrali nekaj prednosti, ki pa so jo Tiferji do polčasa že izničili. V tretji četrtini nobena od ekip ni uspela narediti prednosti, zato so v zadnji del srečanja Tiferji odšli z minimalno prednostjo 1 točke. Tri minute pred koncem srečanja je bila tekma še vedno izenačena, in sicer na 36. Za tem je sledila kratka serija metanja prostih metov, kjer so imeli veterani mirnejšo roko in tako do konca tekme prišli na 4 točke razlike.
Strelci:
Tiferji Laško: Skok 9 1×3 (2/8), Mirt 8 2×3, Zdolšek 7 1×3, Požin 6 (4/4), Remškar 4 1×3 (1/4), Polutnik 2, Požun 2 (0/2), Pipan 0
KK veterani Zlatorog Laško: Durnik 13 (5/8), Blatnik 12, Lapornik D. 7 (5/6), Seme 4 (0/3), Pintar 3 (3/5), Lapornik G. 3 1×3, Zor 0