Močno oslabljeni z minimalnim porazom

V soboto, 25. februarja, je RD Rudar čakalo težko gostovanje pri četrto uvrščeni ekipi prvenstva ŠD Škofljica Pekarna Pečjak.

Čez teden so se za nameček poškodovali Sendelbah, Ranevski in Kovač, kar je pomenilo zelo težko delo za ekipo Rudarja in trenerja Kešeta. Začetek tekme je bil izenačen do rezultata 5:5, nato so gostitelji z delnim izidom 5:1 prišli do štirih golov prednosti (10:6), ki so jih uspešno kontrolirali vse do polčasa (15:11). V drugi polčas je Rudar vstopil samozavestneje, kar se je poznalo tudi na rezultatu. Domače niso spustili na več kot tri gole prednosti, v zaključku tekme pa konkretno zapretili in tudi izenačili na 23:23. V samem finišu je zmanjkalo športne sreče in tako je Škofljica dosegla minimalno zmago. Pri Škofljici sta bila največkrat natančna Dolinšek-Kogoj in Vidmar, ki sta zadela petkrat, pri RD Rudar pa Hočevar, ki je zadel osemkrat.

V 18. krogu Rudar gosti Cerklje, ki so trenutno predzadnji na lestvici. Tekma bo v petek, 03.03.2017 ob 2000, v Dvorani Polaj.

POROČILO S TEKME (statistika)

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RD Rudar 26:25 (15:11)

Škofljica, 25.02.2017 ob 1900, ŠD Škofljica (100 gledalcev); sodnika Dejan in Igor Ivančič, delegat Kočevar

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Šega, Dolinšek-Kogoj 5, Nered 3, Trtnik, Glavič, Pangerc 1, Regner 2, Žnidaršič 1, Zgonec, Knez 2, Vidmar 5 (2), Marolt, Lešek 3, Etling, Štavar, Batinič 4 (2); trener: Aleš Repina

RD Rudar: Škrabar, Frece, Polanec 3, Ravkič 1, Gjerek 1, Ranevski, Kozinc, Draksler, Kovač, Radulovič, Hočevar 8 (6), Habjan 5, Krajnc, Žagar, Lenart 6, Novak 1; trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 4 (5); RD Rudar 6 (7)

Izključitve: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 10 min; RD Rudar 6 min