Luka Ferlin in Blaž Hribovšek državna prvaka v karateju

V soboto, 1. decembra, je Karate klub Nestor iz Žalca uspešno organiziral Državno prvenstvo do 21 let. Na prvenstvu je nastopilo 418 najboljših slovenskih tekmovalcev od najmlajših do mlajših članov, ki so prišli iz 54 slovenskih klubov.

Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Simona Češarek, Monika Jager,  Patricija Kočnar, Patricija Bukovinski, Tea Lopan, Denis Šehič,  Ervin Salkič,  Daniel Iuliano, Luka Grivec, Tadej Kolander, Luka Perc, Luka Ferlin, Blaž Hribovšek, Edin Dautovič, Ajdin Mujkanovič, Husein Tahirovič in Almin Salkič.  Tekmovalce sta vodila trenerja Kristijan Ostojič in Miha Kovačič. Vlogo sodnice je opravljala Aida Parič.

Na svoji prvi tekmi sta v katah posamezno nastopila Simona Češarek in Denis Šehič v kategoriji najmlajših, ki sta prepričljivo zmagala prvem kolu. V naslednjih kolih njim je zmanjkalo športne sreče vendar sta s svojim nastopom upravičila nastop na tem državnem prvenstvu. Patricija Kočnar in Monika Jager sta morali priznati premoč nasprotnic že v prvem krogu tekmovanja.  Odlično sta v kategoriji mlajših dečkov nastopila Luka Grivec in Daniel Iuliano. Luka je obstal tik pod odrom za zmagovalce, medtem, ko je Daniel po petih izvedenih katah osvojil bronasto medaljo. Pri mladinkah se je Patricija Bukovinski je po nesrečnem porazu s 2:3 v polfinalu zbrala in v borbi za tretje mesto prepričljivo zmagala, ter osvojila 3. mesto. Almin Salkič tokrat ni imel svojega dne in je na koncu, kljub večjim pričakovanjem osvojil bronasto medaljo.

Borbe so tokrat prinesle šest medalj od tega dve zlati, dve srebrni in dve bronasti medalji. Svoj dan sta imela Luka Ferlin v kategoriji starejših dečkov do 45 kilogramov in Blaž Hribovšek v kategoriji kadetov do 52 kilogramov. Vsak sta za naslov državnega prvaka morala premagati po 4 nasprotnike. Luka Grivec je v kategoriji mlajših dečkov nad 45 kilogrami po dveh zmagah v uvodnih kolih, izgubil po sodniški odločitvi s tesnim rezultatom 2:3 in osvojil naslov državnega podprvaka. Naslov državne podprvakinje je osvojila tudi Tea Lopan v kategoriji mlajših članic do 60 kilogramov. Bronasti medalji sta si priborila Luka Perc med starejšimi dečki do 50 kilogramov in Tadej Kolander med starejšimi dečki nad 55 kilogrami. Njuna barva medalja bi bila ob srečnejšem razpletu lahko tudi bolj žlahtne kovine.

Trenerja sta bila s prikazanim znanjem trboveljskih tekmovalcev zelo zadovoljna. Trboveljčani bodo nadaljevali z napornim ritmom priprav vse do 40. Mednarodnega turnirja »Trbovlje 2012«, ki bo potekal 15. 12. 2012 v dvorani Polaj v Trbovljah. Svoj prihod so že napovedale ekipe iz Italije, Avstrije, Madžarske, Hrvaške, Srbije, Črne Gore, Makedonije, Bolgarije, Ukrajine, Slovaške ter Slovenije.