Felix Zasavje obvešča

Zadnji vikend sicer ni bil tako uspešen, kot prejšnji, pa vendar smo z rezultati, ki jih je prinesel Miklavž, zadovoljni. Odigrane so bile 4 tekme v gostehKadetinje in starejše pionirke so slavile zmagomlajše pionirke B in članice pa so morale priznati premoč svojim vrstnicam.

Kadetinje Felix Zasavja so tako v Ljubljani, kjer so se v soboto,  5. decembra, pomerile proti ekipi Panter Ilirija, zmagale še šesto tekmo zapored. Ob polčasu so naša dekleta naredila rezultatsko prednost kar 19 točk, vendar so v 2. polčasu zaradi bolečin v hrbtu ostala brez najboljše igralke Mojce Ahac, kar se je  poznalo tudi na rezultatu. Vseeno pa je uspelo dekletom v vodstvu ostati do konca tekme in tako je bila tesna zmaga, z razliko dveh točk v korist naših igralk, toliko slajša. Najboljša strelka tekme je bila Lucija Guzaj, ki je dosegla 23 točk.

Panter Ilirija : FELIX ZASAVJE 61 : 63 (11:24, 14:20, 14:10, 22:9)
Strelke za Felix Zasavje: Lucija Guzaj 23, Mojca Ahac 16, Merisa Dautovič 13, Ana Žujič 7, Vanja Bola 2 in Nika Kočnar 2

Naslednja tekma, ki je sledila v soboto, pa je bila pokalna tekma mlajših pionirk B. Le-te so jo odigrale v Šmarju pri Jelšah, kjer so se pomerile proti ekipi Jelša Šmarje. Na prvi tekmi 3. kroga so morale priznati premoč domačinkam s končnim izidom 46 : 20. S 6 točkami je bila najboljša strelka Tjaša Erman.

KK Jelšah Šmarje : FELIX ZASAVJE B 64 : 20 (16:7, 11:6, 8:0, 11:7)
Strelke za Felix Zasavje B: Tjaša Erman 6, Lucija Mejač 4, Maja Avbelj 3, Sara Prašnikar 2, Anja Medved 2, Maša Kurent 2 in Ajda Škvarč 1

V soboto zvečer pa je sledila še članska tekma, ki so jo naša dekleta odigrala v Slovenskih Konjicah. Zasavke so na njej morale priznati premoč favoriziranim Konjičankam, ki so bile še do lanskega leta igralke 1. slovenske košarkarske lige. Končni rezultat je bil 76 : 43 v korist domačink. Kljub porazu so se naša dekleta predvsem v prvem polčasu dobro držala in niso veliko zaostajala za nasprotnicam. Pokazala so, da lahko igrajo tudi proti bivšim ekipam prve lige, ki so vodilne na lestvici 2. lige. Prikazala so dobro in borbeno igro, za kar jim čestitamo.

Najboljša strelka je bila Špela Kosem, ki je dosegla 14 točk.

Konjice : FELIX ZASAVJE 76 : 43 (20:12, 19:10, 18:15, 19:6)

Strelke za Felix ZasavjeŠpela Kosem 14, Mojca Ahac 8, Natalia Merkulova 8, Sara Jukič 6, Merisa Dautovič 4, Anja Petelin 2 in Lucija Guzaj 1

Tako kot se je vikend z zmago začel, pa se je z njo vendarle tudi zaključil. Miklavž je v nedeljo, 6. decembra, v Domžalah zasluženo zmago poklonil starejšim pionirkam Felix Zasavja, ki so bile boljše od ekipe Fit-Fit Ledita. Končni rezultat je bil 44 : 56 v korist ZasavkNajboljša strelka je bila Tajda Fejzič, ki je dosegla 15 točk.

Fit-Fit Ledita : FELIX ZASAVJE 44 : 56 (10:13, 12:23, 10:10, 12:10)

Strelke za Felix Zasavje: Tajda Fejzič 15, Pia Razboršek 14, Neža Celestina 13, Ana Žujič 11 in Maša Božjak 3