Debata: Neposredna demokracija je boljša od predstavniške demokracije

Minuli konec tedna je na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje in v organizaciji ZiP-a in GESŠ Trbovlje potekal srednješolski debatni turnir, ki so se ga udeležili dijaki iz GESŠ Trbovlje, Gimnazije Vič, Ledine, Moste, Bežigrada, Litije, Šentvida, Murske Sobote, Ptuja, Gimnazije Celje Center, Škofijske gimnazije Maribor ter iz srednješolskih centrov iz Postojne, Lendave, Ivančne gorice in Raven na Koroškem.

120 dijakov se je med seboj pomerilo v znanju in prepričljivosti na temo: Neposredna demokracija je boljša od predstavniške demokracije. Tekmovanje, ki je sestojilo iz 60ih ur spopadov v znanju in retoriki  je potekalo v slovenskem in angleškem jeziku.

V slovenskem delu so zmagali dijaki Gimnazije Bežigrad, na drugo mesto se je uvrstila Gimnazija Ptuj.

V angleškem delu so se v finalu pomerili dijaki Druge gimnazije Maribor in Gimnazije in ekonomske šole Trbovlje. Končni razplet  pa je bil: Gimnazija Litija na tretjem, Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje na drugem mestu in Druga gimnazija Maribor na prvem mestu.

Gostitelji na GESŠ so z rezultati zelo zadovoljni, saj so njihove ekipe zasedle 6., 4. in 2. mesto.