Članice in pionirke Felix Zasavje zopet pometle s konkurenco

V soboto, 15. novembra, je za člansko ekipo ŠD Felix Zasavje potekala 4. tekma. Po treh zmagah in 1. mestu na lestvici 2. SKL so tako dekleta, kot tudi trenerji, samozavestno pričakovali tekmo, ki so jo igrali v Novem mestu proti ekipi Krke.

Vendar pa sta pred tekmo zboleli igralki prve peterke Felix Zasavje, Nika Razgoršek in Manja Slapšak. Kljub našim prizadevanjem, da bi gostujočo tekmo prestavili in nastopili v popolni postavi,  nam nasprotniki tega niso omogočili. Tako se je ekipa Felix Zasavje na tekmo podala zdesetkana. Kljub manjšem zaostanku po prvi četrtini (ko so domače igralke Krke vodile z rezultatom 17 :13), je sledila precej slaba četrtina za zasavke. Žoga nikakor ni šla skozi obroč, nasprotnicam pa so dopustile ogromno odprtih šutov, ki so jih le-te dobro izkoristile in rezultat ob polčasu je bil kar 45 : 21 v korist Novomeščank. Po razliki 24 točk, ki se je v 3. četrtini še povečala, se zasavke nikakor niso mogle več približati domačinkam in kljub bolje odigrani zadnji četrtini, ki je bila celo v prid naših igralk, so morale priznati poraz. To po treh zaporednih zmagah vsekakor ni bilo lahko, vseeno pa  so tekmo zapustile s pokončno glavo in željo po dokazovanju na povratni tekmi, kjer bodo nastopile proti domačim navijačem in v popolni postavi.

FELIX ZASAVJE : ŽKK Krka 82 : 47 (17:13, 28:8, 26:9, 11:17)

Strelke za Felix Zasavje: Merisa Dautovič 13, Sara Jukič 10, Katja Potisek 6, Nika Lončar 5, Nikita Vrbnjak 4, Mateja Izgoršek 3, Neva Matko 3 in Manja Slapšak 1

Naslednja članska tekma bo zopet odigrana v gosteh, in sicer v petek, 28. novembra, proti Škofjeloški ekipi Odeje.

Ta vikend pa seveda niso počivale mlajše starostne kategorije, ki so bile 100 % uspešne. V soboto, 15. 11., so mlajše pionirke v Domžalah odigrale 1. turnir 2. dela državnega prvenstva, ki poteka pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije. Na 10. in 11. tekmi v tej sezoni so nadaljevale zmagoviti niz in bile boljše od domače ekipe Ledita, z rezultatom 64 : 11 ter ekipe Konjic, z rezultatom 48 : 32.

Ledita : FELIX ZASAVJE 11 : 64 (3:14, 4:20, 0:18, 4:12)

Strelke za mlajše pionirke Felix Zasavje: Ana Žujič 14, Sara Haralovič 12, Kim Žibert 9, Lea Budimir 8, Pia Razboršek 7, Lea Bartelme 6, Semra Huremkič 6, Eva Čop 2 in Neža Celestina 2

FELIX ZASAVJE : Konjice 48 : 32 (17:8, 11:8, 12:6, 8:10)

Strelke za mlajše pionirke Felix Zasavje: Ana Žujič 27, Sara Haralovič 7, Pia Razboršek 6, Kim Žibert 3, Ana Razpet 3 in Semra Huremkič 2

Z zmagami so nadaljevale tudi starejše pionirke, ki so v nedeljo, 16. 11., na domači tekmi gostile ekipo Domžal.   Po zelo borbeni in grobi tekmi so bile za 15 točk boljše od Damžalčank in slavile zmago s končnim izidom 62 : 47.

FELIX ZASAVJE : ŽKK Domžale 62 : 47 (19:14, 19:10, 14:12, 10:11)

Strelke za starejše pionirke Felix Zasavje: Lucija Guzaj 18, Kim Tot 16, Mojca Ahac 15, Sara Haralovič 7, Teja Vrtačnik 3 in Ana Žujič 3