Poročilo 7. tedna Košarkarske rekreativne lige Zasavje:

1. tekma: 3.12.2015; 19.00

Barbari 40 : 39 Vulkanizerstvo Šketako

(10 : 9, 8 : 7, 12 : 10, 10 : 13)

To je bila ena izmed najbolj izenačenih tekem te sezone, saj sta bili obe ekipi povsem izenačeni skozi celotno srečanje. V prvih treh četrtinah nobena od ekip ni uspela priti na več kot nekaj točk razlike, kar je dokazovalo odlično obrambo in pametne napade obeh ekip. V zadnji četrtini so Barbari v prvih minutah sicer prišli na 5 točk razlike, vendar je ekipa Vulkanizerstva Šketako takoj naredila preobrat in povedla z 38 : 37 dve minuti do konca tekme. Takrat je sledila serija metanja prostih metov, kjer so bili bolj zbrani Barbari, ki jim je uspelo nazaj priboriti točko prednosti in s to razliko tudi zmagati.

Strelci:

Barbari: Džombić 13 2×3 (3/4), Kumberger 10 1×3 (1/5), Golotič 6 (4/6), Kellner 6 2×3, Halzer 3 (1/3), Kasumović 2, Deželak 0 (0/2), Tilinger 0

Vulkanizerstvo Šketako: Šketako D. 13 1×3 (2/3), Deželak 8 1×3 (1/2), Čop A. 5 1×3, Berčon 5 (3/6), Borovšak 4 1×3 (1/2), Brečko 2 (2/2), Škoberne 2 (2/2), Šketako S. 0

1. tekma: 3.12.2015; 20.00

ETV 45 : 34 Šajspoh Rangers

(14 : 8, 7 : 8, 13 : 12, 11 : 6)

ETV-jevci iz Zagorja so že v prvi četrtini naredili 6 točk prednosti, ki so jih zadržali skozi celotno tekmo. Rangerji jim vse do zadnje četrtine niso pustili narediti večje razlike. V tretji četrtini jim je že uspelo priti na le točko zaostanka, vendar so Zagorjani takoj odgovorili s svojo serijo in razliko zopet povišali. V začetku zadnje četrtine so vodili za 6 točk, prednost pa so do konca tekme le še povišali na 11.

Strelci:

ETV: Jasenčič 22 (4/6), Štibernik 10 (6/6), Krznarič 4, Jamšek 3 1×3, Drolc 3 1×3, Jerin 2, Jere 1 (1/2), Manfredo 0

Šajspoh Rangers: Topolšek 18 (4/8), Tomašič 6 (2/2), Pristovnik 6 (2/2), Kotar 2, Dežan 2, Grulc 0 (0/2)

1. tekma: 3.12.2015; 21.00

KK veterani Zlatorog Laško 47 : 34 DTV Partizan Rimske toplice

(9 : 6, 20 : 9, 10 : 6, 11 : 10)

Ekipa iz Rimskih toplic je v prvem delu tekme povedli za tri točke, vendar so veterani že v drugi četrtini naredili velik preobrat in ob polčasu vodili že za 8 točk. V drugem polčasu so odigrali pametno in tako svojo prednost še nekoliko povečali. Tekmo so dobili z 11 točkami razlike.

Strelci:

KK veterani Zlatorog Laško: Blagotinšek 17 (3/4), Lapornik D. 11 3×3 (2/4), Durnik 11 (3/4), Sadar 4 (0/2), Seme 4 (2/6), Blatnik 0, Damiš 0, Zor 0

DTV Partizan Rimske toplice: Fantinato 8 2×3, Kolšek 7 1×3, Karl 7 1×3, Božič S. 5 1×3, Perak 3 (1/2), Knez 2, Vidic 2, Siljan 0, Lah 0, Firm 0

Vsem šestim ekipam čestitamo za res odlične in napete tekme, ki so jih odigrali ta teden. Naslednji četrtek, 10.12.2015, pa vas vse vabimo na zadnji teden KRZL v letu 2015, kjer se bodo odigrale naslednje tekme:

19.00 – Čudežna dežela : Šajspoh Rangers

20.00 – DTV Partizan Rimske toplice : Tiferji Laško

21.00 – ŠD Knapi : Barbari

Po 10.12. pa sledi novoletna pavza, saj se bodo naslednje tekme igrale šele 14.1.2016, zato pridite še zadnjič v letu 2015 podpreti naše rekreativce.